KRISTOF Zájezdy pro školy Krátké zájezdy Polsko

Katalog 2020

Připravili jsme pro vás nový katalog na rok 2020! V případě zájmu nás prosím kontaktujte na naší bezplatné lince 800 138 241 nebo na e-mail liberec@kristof-jazyky.cz. CK KRISTOF - katalog 2020 (PDF, 5,4MB)
zobrazit více
 
 

CK KRISTOF - Krátké zájezdy

Osvětim

Polsko

Naše zájezdy do Polska jsou výlety za poznáváním historie Evropy. Pojeďte s námi do světoznámého města Krakova, které Vás ohromí krásou impozantního historického jádra a židovské čtvrti. V solných dolech ve Vieličce, nazývaných "polskou solnou katedrálu", zase můžete obdivovat útvary, vyrobené z tohoto bílého zlata. Návštěva Osvětimi přiblíží studentům hrůzy druhé světové války a holocaust. Návštěvu Krakova je možno prodloužit o jednodenní výlet do poutního města Čenstochová a stezku "Orlích hnízd" (systém hradů).

 
 


Hodina dějepisu v Osvětimi

V roce 1940 začal v malém polském městě Osvětim (něm. Auschwitz) fungovat největší koncentrační a vyhlazovací tábor v dějinách lidstva, známý pro svou tvrdost. V letech 1940-45 zde zemřelo více než 1,4 miliónu lidí - především Židů, ale také Poláků, Rómů a příslušníků dalších národností. V prostorách tohoto děsivého symbolu krutosti se dnes nachází Muzeum holocaustu. Můžete shlédnout 15-ti minutový dokumentární film o průběhu osvobození tábora a prohlédnout si některý z dochovaných vězeňských bloků, plynové komory a krematoria. V sousedním táboře Osvětim II/Birkenau vystoupáte na strážní věž, umístěnou nad vstupní branou, a budete si tak moci udělat ucelený obraz o tom-to největším ze všech nacistických koncentračních táborů.


Kouzelným Krakovem s návštěvou solných dolů ve Vieličce

Krakov - prohlídka města s bohatou krakovskou historií a množstvím místních legend, prohlídka Starého města se zámkem, katedrálou a hrobkou polských králů, po Královské cestě sestoupíme z Wawelského návrší k největšímu středověkému náměstí v Evropě - úchvatný dřevěný oltář v kostele Panny Marie.
Vielička - solné doly - nejstarší světové solné doly, prohlídka 3,5 km dlouhé trasy, která zahrnuje prohlídku soch, vytvořených z kamenné soli a nádhernou kaplí blahoslavené Kingy s úžasnou výzdobou, klenuté síně, podzemní jezero a výstavu, přibližující historii těžby soli.
 
 
 
 
 

kristof-theme

 
 
Novinky a newsletter e-mailem

Zanechte nám svůj email a získejte možnost pravidelně odebírat aktuální informace a akce.

Přihlášení k odběru novinek