KRISTOF Zájezdy pro školy Krátké zájezdy Za adventní atmosférou

Katalog 2020

Připravili jsme pro vás nový katalog na rok 2020! V případě zájmu nás prosím kontaktujte na naší bezplatné lince 800 138 241 nebo na e-mail liberec@kristof-jazyky.cz. CK KRISTOF - katalog 2020 (PDF, 5,4MB)
zobrazit více
 
 

CK KRISTOF - Krátké zájezdy

Za adventní atmosférou

Vánoční trhy a jarmarky patří k vánoční atmosféře, která na Vás dýchá z každého rohu. Většina měst a městeček se rozzáří tisícem světýlek a provoní svařeným vínem. Správný trh Vám připomene poezii vánočních svátků a dlouholetých tradic. Je proto dobré se v bláznivém čase, plném uklízení a nákupu dárků zastavit a vybrat si jeden z výletů na vánoční trhy v okolních zemích. Metropole nejsou daleko a návštěva Vám umožní porovnat české tradice těchto svátků s těmi místními. Přivítá Vás přátelská atmosféra a určitě oceníte možnost nákupu posledních dárků a ochutnávky místních vánočních specialit.


Ježíškovo město Steyr

Rakouský Steyer je místem, kde se plní vánoční sny. Zajeďte si sem. Projděte se středověkými uličkami v doprovodu ponocného, zahlédněte starodávné loutkové divadlo, kochejte se nejkrásnějšími jesličkami a vánočními ozdobami! Romantické vánoční trhy - Altstadt Steyr na historickém náměstí nabízejí pinčové speciality a exkluzivní dárky.


Vánoční Vídeň

Nejkrásnějším zdejším trhem je ten před Novou radnicí. Najdete zde nepřeberné množství stánků s čerstvým pečivem, tradičními řemeslnými výrobky, svařeným vínem, vánočními dárečky, betlémy a další přeplněné stánky, u kterých se schází celá Vídeň.


Mozartův Salzburg

Jedněmi z nejvyhledávanějších vánočních trhů jsou ty v Salzburgu. Koná se jich tady hned několik, ty nejvyhledávanější jsou po celém starém městě. Začátkem prosince se tu rojí čerti. Na trzích seženete např. pravé Mozartovy koule.


Vánoční Drážďany

První drážďanský vánoční trh Striezelmarkt se konal již v roce 1434. Je nejstarším trhem v Německu. Název získal od droždí používaného na typickou místní vánočku, symbol německých Vánoc. Na trhu na náměstí Altmark se prodávají především tradiční výrobky, vánoční ozdoby, svíčky, různé pamlsky a svařené víno. Kolem jesliček se konají tradiční betlémské lidové hry a všude vládne vánoční atmosféra.
Možnost navštívit zámek Moritzburg.


Vánoční Norimberk

Jeden z nejkrásnějších a nejbližších trhů mají v Norimberku, jehož středověké centrum působí ve vánoční atmosféře obzvláště magicky. Hlavní vánoční trh najdete před kostelem Panny Marie. Na náměstí můžete obdivovat "městečko ze dřeva a dekorací", osvícené tisícem světel. Pro nejmenší návštěvníky je připravený dětský vánoční trh na vedlejším náměstí Hans-Sachs-Platz. Každý rok zde najdete nejrůznější akce jako například lampiónový průvod, koňský poštovní povoz, adventní koncerty a výstavy umění a jesliček.

 
 
 
 
 

kristof-theme

 
 
Novinky a newsletter e-mailem

Zanechte nám svůj email a získejte možnost pravidelně odebírat aktuální informace a akce.

Přihlášení k odběru novinek