KRISTOF úvod News

Katalog 2022

Připravili jsme pro vás nový katalog zájezdů pro školy na rok 2022! V případě zájmu nás kontaktujte na bezplatné lince 800 138 241 nebo na e-mail info@mojeanglie.cz.
CK KRISTOF - katalog 2022 (PDF, 4,89MB)
zobrazit více
 
 

Aktuální podmínky pro cestování (k 1.12.2021)

Velká Británie
V současné době se podmínky vstupu na území Spojeného království řídí podle absolvovaného očkování a země odkud cestující do Spojeného království vstupuje.
 - Cestující, kteří jsou plně očkováni, nemusí absolvovat test před cestou do UK, ale musí vyplnit příjezdový formulář a mít objednán a zaplacen PCR test na 2. den po příjezdu. Do obdržení negativního výsledku tohoto testu musí setrvat v samoizolaci. 

 - Cestující bez plného očkování musí absolvovat test před cestou, vyplnit příjezdový formulář a před cestou objednat a zaplatit PCR testy v UK na 2. a 8. den po příjezdu a držet 10denní karanténu (s možností absolvovat za příplatek další PCR test 5. den, který, pokud je negativní, ukončí karanténu).

Děti všech věkových kategorií, které mají bydliště v zemi se schváleným očkovacím programem, kam patří i ČR, nemusí po příjezdu do Anglie do karantény.
  - Ve věku 5 až 17 let: nemusí před cestou do Anglie absolvovat test na COVID-19, musí ale podstoupit test nejpozději 2. den po příjezdu (den příjezdu je počítán jako den 0)
 - Ve věku 4 let a mladší, nemusí absolvovat žádné cestovní testy na COVID-19.

Pro vstup do UK je třeba se prokázat EU Digitálním COVID certifikátem.
Všichni cestující musí zároveň vyplnit příjezdový formulář
více o cestování do Velké Británie https://www.mzv.cz/london/cz/aktuality/aktualni_podminky_pro_cestovani_do_1.html

Francie
Pro vstup do Francie je třeba se prokázat platným covid pasem.
V praxi je uveden evropský Covid pas, ve kterém je zaznamenáno provedení testů či ukončené očkování či prodělání nemoci Covid-19 v posledních 6 měsících.
Cestující z ČR (i tranzitující) musí pro vstup do Francie předložit negativní PCR test/antigenní test ne starší než 24h nebo potvrzení o provedeném očkování (7 dní po druhé vakcíně Pfizer, Moderna, AstraZeneca či 4 týdny po vakcíně Johnson & Johnson nebo 7 dní po první dávce vakcíny pokud osoba prodělala nemoc Covid-19), certifikát o prodělání nemoci covid-19 s platností max 180 dnů od prvního pozitivního testu na covid-19. Platí pro všechny osoby od 12 let.

Aktuální informace k cestám do zahraničí můžete průběžně sledovat na webu Ministerstva zahraničních věcí MZV - aktuální informace a webu Ministerstva zdravotnitcví ČR

Pravidla při návratu do ČR účinná od 27. října 2021

 
 

DROZD

Všichni účastníci našich zájezdů budou před odjezdem zaregistrováni do systému DROZD - Projekt Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí, který umožňuje účinně organizovat pomoc českým občanům, kteří poskytnou na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí. 

MZV - DROZD

 
 

V Británii vstupuje do oběhu nová plastová dvacetilibrovka

V Británii ve čtvrtek 20.2.2020 vstoupila do oběhu nová bankovka v hodnotě 20 liber s podobiznou malíře Josepha Mallorda Williama Turnera. Je to další z řady plastových bankovek, které mají delší životnost a je obtížnější je padělat.

Velká Británie - nová bankovka

 
 
 

Aktuální informace o infekci COVID-19

Situaci pozorně monitorujeme, sledujeme doporučení ministerstva zahraničních věcí, hygienické stanice. Stále platí pravidlo, že osoby s příznaky nachlazení by raději neměli cestovat do zahraničí.

Bližší informace můžete sledovat na následujících stránkách:

MZCR - Ministerstvo zdravotnictví CR
MZV - Ministerstvo zahraničních věcí CR
WHO

 
 
 

BREXIT

Dne 24.1.2020 došlo k podpisu dohody o vystoupení Spojeného království z EU mezi Evropskou komisí a Radou (ministrů) a britským předsedou vlády (B. Johnson). Následně byla dohoda o brexitu schválena Evropským parlamentem (dne 29.1.2020).
 
Dnem 31.1.2020 o půlnoci – Spojené království opustilo Evropskou unii a přestalo být jednou z členských zemí. Následovat bude tzv. přechodné období, které bude zahájeno od 1.2.2020 s vypršením k 31.12.2020.
Přechodné období umožní čas pro vyjednání dohody o budoucím uspořádání vzájemných vztahů mezi EU a VB. Ta by měla být uzavřena a schválena před 1. lednem 2021. Přechodné období bude možné prodloužit, a to jednou na dobu jednoho až dvou let. Během přechodného období se všechny právní předpisy EU ve všech oblastech budou na Spojené království nadále vztahovat a budou zde uplatňovány.  
Z pohledu cestovního ruchu pro tuto chvíli nedochází k žádným změnám a přechodné období bude bez dopadu na cestování z/do Spojeného království.
Následujících 11 měsíců bude využito pro k vyjednání dohody o novém partnerství na základě politického prohlášení mezi EU a Spojeným královstvím z října 2019.

MZV - Aktuální informace k BREXITU

 
 
 

Vyjádření AČCKA k situaci ve Velké Británii

Britové se v červnu 2016 v referendu vyjádřili pro vystoupení z EU. Podle čl. 50 Lisabonské smlouvy by mělo po formálním oznámení britské strany následovat 2leté přechodné období, během kterého dojde k vyjasnění podmínek vystoupení Spojeného království z EU včetně všech právních aspektů.
V následujících dvou letech by tedy toto rozhodnutí nemělo znamenat žádné změny pro turisty cestující do/z Británie, ať už z hlediska hraničních kontrol, vízových požadavků, platnosti Evropského průkazu zdravotního pojištění EHIC atd.

V případě, že Velká Británie neschválí dohodu o vystoupení, ani nepožádá o prodloužení členství v EU, dojde k vystoupení Velké Británie z EU bez dohody, tzv. tvrdému Brexitu ke dni 31. ledna 2020. Do té doby Velká Británie zůstává nadále členským státem EU se všemi právy a povinnostmi. 

Aktuální informace můžete sledovat na stránkách Ministerstva zahraničních věcí

MZV - Velká Británie - cestování

Pozorně sledujeme vývoj okolo Brexitu, jsme v kontaktu se zastupitelskými úřady a imigračním centrem, dostáváme aktuální informace o dění z AČCKA. Budeme se snažit vždy okamžitě reagovat na aktuální situaci a o všech případných změnách Vás budeme včas informovat.

 
 
 
 
 

kristof-theme

 
 
Novinky a newsletter e-mailem

Zanechte nám svůj email a získejte možnost pravidelně odebírat aktuální informace a akce.

Přihlášení k odběru novinek