KRISTOF úvod News

Katalog 2024

Připravili jsme pro vás nový katalog zájezdů pro školy na rok 2024! V případě zájmu nás kontaktujte na tel. čísle 485 102 862 nebo na e-mail zajezdy@kristof-jazyky.cz.
CK KRISTOF - katalog 2024
zobrazit více
 
 

UPOZORNĚNÍ NA PROBLEMATICKOU SITUACI S HOSTITELSKÝMI RODINAMI (platné pro sezónu 2023)

Rádi bychom upozornili na problematickou situaci související s hostitelskými rodinami ve Velké Británii a Irsku. 
Oproti rokům před pandemií se počet hostitelských rodin ochotných poskytovat ubytování zahraničním studentům výrazně snížil. V současné době platí, že všechna centra napříč Británií mají sotva třetinovou kapacitu.
Naopak zájem škol/studentů o poznávací zájezdy/jazykové kurzy je enormní. Tato nerovnováha má neblahý vliv na kvalitu ubytování a působí řadu komplikací. Od našich zahraničních partnerů neustále přichází změny ohledně ubytování, se kterými, bohužel, nemůžeme nic udělat. Snažíme se alespoň zmírnit dopad těch nejkritičtějších změn.

Jedná se zejména o:
- dodatečné změny v již hotových seznamech
- větší počet studentů ubytovaných v jedné hostitelské rodině (obvykle 4-6 osob, výjimečně však i 8)
- problémy se zajištění hostitelských rodin pro dospělé (pedagogy)
- změnu typu ubytování pro část skupiny nebo i celou skupinu, např. hotel/hostel na místo hostitelských rodin

V nejhorších případech, bohužel však ne zcela výjimečně, je ze strany zahraničních partnerů zrušeno ubytování celé skupiny několik týdnů, někdy i dnů, před odjezdem. 
Děláme vždy maximum, abychom našli alternativní řešení dané situace.

Děkujeme za pochopení

Tým CK Kristof

 
 
 

VÍZOVÁ POVINNOST DO UK PRO CESTUJÍCÍ ZE ZEMÍ MIMO EU

Pro cestující ze zemí mimo EU, např. z Ukrajiny, Ruska, Vietnamu, apod. (dle státní příslušnosti uvedené v cestovním pasu) platí od října 2021 vízová povinnost, a to jak pro dospělé osoby tak pro žáky/studenty do 18 let cestující v rámci školní skupiny.
Vyřízení víza je na zodpovědnosti každého žadatele. V případě nezletilých cizinců je při podání žádosti nutný doprovod zákonného zástupce. Naše CK Vám nemůže pomoci při vyřizování.
Standardní turistické vízum (Standard Visitor visa) stojí 100 liber (cca 3 000 Kč). Kromě poplatku za vízum je nutné uhradit další náklady spojené s vyřízením žádosti (poplatek vízovému centru, ověřené překlady dokumentů do angličtiny, apod). Celkové náklady se pohybují okolo 7 000 Kč. O vízum je doporučeno požádat nejdříve 3 měsíce před cestou. Podrobnosti na webu britské vlády  gov.uk.
Upozorňujeme na aktuálně delší lhůty pro zpracování žádostí (ze 3 týdnů až na 6 týdnů!).
Vízum vydává Prague Visa Application Centre (TLScontact), ulice Krakovská 583/9, Praha 110 00  https://pos.tlscontact.com/prg_en/.  Kromě platného cestovního pasu bude v žádosti potřeba uvést datum cesty, místo, kde se budete zdržovat během návštěvy UK, cenu zájezdu, osobní údaje zákonných zástupců v případě nezletilého cestujícího a další údaje. Před osobní návštěvou důrazně doporučujeme nejprve kontaktovat Centrum (e-mailem nebo přes webový formulář) a ověřit si, co vše budete k udělení víza potřebovat (uvedené informace jsou obecné).
 
 

AKTUÁLNÍ PODMÍNKY PRO CESTOVÁNÍ (11.5.2023)

Velká Británie - BEZ OMEZENÍ 
- není potřeba covid test před vstupem ani po vstupu na území Anglie
- není potřeba vyplňovat vstupní formulář (passenger locator form)
- není potřeba samoizolace po vstupu na území Anglie
Tato pravidla platí pro očkované i neočkované osoby od 18.3.2022.

Neplatí povinná ochrana dýchacích cest.
MZV Aktuální podmínky při cestách do Velké Británie 

Informace k cestování do Skotska zde, do Severního Irska zde, do Walesu zde.

Francie - BEZ OMEZENÍ
- od 1.8. 2022 zrušena protipandemická opatření uplatňovaná pro cesty do Francie i do zámořských oblastí.
Není vyžadován EU certifikát o očkování/uzdravení/test na COVID-19.

Cestující již nemusejí před cestou do Francie vyplňovat žádné formuláře.
Nevyžaduje se předložení covid pasu (očkování, test, nemoc), je tedy volný přístup ke službám.

Nevyžaduje se dokládání nutných důvodů pro cestu.
MZV Aktuální podmínky při cestách do Francie

Irsk​​​​o - BEZ OMEZENÍ
- od 6.3.2022 zrušena povinnost prokazovat se jakoukoli dokumentací v souvislosti s covid-19, tj. není vyžadován EU certifikát o očkování/uzdravení/test na COVID-19.
Rovněž se ruší povinnost vyplňovat příjezdový formulář.

MZV Aktuální podmínky při cestách do Irska

USA - BEZ OMEZENÍ

USA - cestování bez očkování
Od půlnoci z 11. 5. na 12. 5. 2023 (Eastern Daylight Time) se ruší povinnost být očkovaný proti COVID-19 při leteckých cestách do USA. Negativní test na COVID-19 je stále doporučován, není však povinný. Pro více informací sledujte portál americké federální hygienické správy CDC: Travel | CDC.

V USA se doporučuje nošení ochrany dýchacích cest ve všech veřejných dopravních prostředcích a na letištích, nádražích a zastávkách.
MZV Aktuální podmínky při cestách do USA
 

Německo - od 8.4.2023 byla zrušena všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území Spolkové republiky Německo
MZV Aktuální podmínky při cestách do Německa

Rakousko - od 16.5.2022 zrušilo Rakousko pro cestovatele ze všech států světa povinnost prokazovat bezinfekčnost při vstupu do země
MZV Aktuální podmínky při cestách do Rakouska

Švýcarsko - všechna celostátní omezení pro přicestování, související s nemocí COVID-19, jsou zrušena
MZV Aktuální podmínky při cestách do Švýcarska 

Itálie - od 1.6.2022 ke vstupu do Itálie není vyžadován EU certifikát o očkování/uzdravení/test na COVID-19.
MZV Aktuální podmínky při cestách do Itálie

Polsko - od 28. března 2022 se ruší veškerá protikovidová opatření související se vstupem do země
MZV Aktuální podmínky při cestách do Polska
 

Aktuální informace k cestám do zahraničí Ministerstvo zahraničních věcí a k očkování Ministerstvo zdravotnictví ČR

Pravidla při návratu do ČR (platná od 9.4.2022)

 
 

PLASTOVÉ BANKOVKY VŠECH NOMINÁLNÍCH HODNOT JSOU JIŽ V OBĚHU

Dne 23.6.2021 vstoupila do oběhu nová bankovka v hodnotě 50 liber s portrétem matematika a počítačového průkopníka Alana Turinga, která je poslední z nové řady plastových bankovek.
Současné papírové 50ti librové bankovky zůstávají v oběhu společně s těmi polymerovými do konce září 2022.

Přečtěte si článek  Sada plastových librovek je kompletní

 
 

V Británii vstupuje do oběhu nová plastová dvacetilibrovka

V Británii ve čtvrtek 20.2.2020 vstoupila do oběhu nová bankovka v hodnotě 20 liber s podobiznou malíře Josepha Mallorda Williama Turnera. Je to další z řady plastových bankovek, které mají delší životnost a je obtížnější je padělat.
Velká Británie - nová bankovka

 
 
 

DROZD

Všichni účastníci našich zájezdů budou před odjezdem zaregistrováni do systému DROZD - Projekt Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí, který umožňuje účinně organizovat pomoc českým občanům, kteří poskytnou na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí. 

MZV - DROZD

 
 

BREXIT

Dne 24.1.2020 došlo k podpisu dohody o vystoupení Spojeného království z EU mezi Evropskou komisí a Radou (ministrů) a britským předsedou vlády (B. Johnson). Následně byla dohoda o brexitu schválena Evropským parlamentem (dne 29.1.2020).
 
Dnem 31.1.2020 o půlnoci – Spojené království opustilo Evropskou unii a přestalo být jednou z členských zemí. Následovat bude tzv. přechodné období, které bude zahájeno od 1.2.2020 s vypršením k 31.12.2020.
Přechodné období umožní čas pro vyjednání dohody o budoucím uspořádání vzájemných vztahů mezi EU a VB. Ta by měla být uzavřena a schválena před 1. lednem 2021. Přechodné období bude možné prodloužit, a to jednou na dobu jednoho až dvou let. Během přechodného období se všechny právní předpisy EU ve všech oblastech budou na Spojené království nadále vztahovat a budou zde uplatňovány.  
Z pohledu cestovního ruchu pro tuto chvíli nedochází k žádným změnám a přechodné období bude bez dopadu na cestování z/do Spojeného království.
Následujících 11 měsíců bude využito pro k vyjednání dohody o novém partnerství na základě politického prohlášení mezi EU a Spojeným královstvím z října 2019.

MZV - Aktuální informace k BREXITU

 
 
 

Vyjádření AČCKA k situaci ve Velké Británii

Britové se v červnu 2016 v referendu vyjádřili pro vystoupení z EU. Podle čl. 50 Lisabonské smlouvy by mělo po formálním oznámení britské strany následovat 2leté přechodné období, během kterého dojde k vyjasnění podmínek vystoupení Spojeného království z EU včetně všech právních aspektů.
V následujících dvou letech by tedy toto rozhodnutí nemělo znamenat žádné změny pro turisty cestující do/z Británie, ať už z hlediska hraničních kontrol, vízových požadavků, platnosti Evropského průkazu zdravotního pojištění EHIC atd.

V případě, že Velká Británie neschválí dohodu o vystoupení, ani nepožádá o prodloužení členství v EU, dojde k vystoupení Velké Británie z EU bez dohody, tzv. tvrdému Brexitu ke dni 31. ledna 2020. Do té doby Velká Británie zůstává nadále členským státem EU se všemi právy a povinnostmi. 

Aktuální informace můžete sledovat na stránkách Ministerstva zahraničních věcí

MZV - Velká Británie - cestování

Pozorně sledujeme vývoj okolo Brexitu, jsme v kontaktu se zastupitelskými úřady a imigračním centrem, dostáváme aktuální informace o dění z AČCKA. Budeme se snažit vždy okamžitě reagovat na aktuální situaci a o všech případných změnách Vás budeme včas informovat.

 
 
 
 
 

kristof-theme

 
 
Novinky a newsletter e-mailem

Zanechte nám svůj email a získejte možnost pravidelně odebírat aktuální informace a akce.

Přihlášení k odběru novinek