KRISTOF úvod News

Katalog 2022

Připravili jsme pro vás nový katalog zájezdů pro školy na rok 2022! V případě zájmu nás kontaktujte na bezplatné lince 800 138 241 nebo na e-mail info@mojeanglie.cz.
CK KRISTOF - katalog 2022 (PDF, 4,89MB)
zobrazit více
 
 

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z VELKÉ BRITÁNIE

Od druhé poloviny ledna 2021 většina indikátorů výskytu koronaviru v Británii trvale klesá a vakcinace je v plném proudu. Vláda na současný vývoj reagovala konkrétním plánem pro rozvolňování opatření, jehož první fáze začala 8. března znovuotevřením škol. Současný plán počítá s výraznějším rozvolněním od poloviny dubna a země by se měla dostat do stavu podobného tomu před pandemií do 21. června.

Aktuální informace k cestám do Velké Británie můžete průběžně sledovat i na webu Ministerstva zahraničních věcí na tomto odkaze:  MZV - aktuální informace
 
 

DROZD

Všichni účastníci našich zájezdů budou před odjezdem zaregistrováni do systému DROZD - Projekt Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí, který umožňuje účinně organizovat pomoc českým občanům, kteří poskytnou na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí. 

MZV - DROZD

 
 

V Británii vstupuje do oběhu nová plastová dvacetilibrovka

V Británii ve čtvrtek 20.2.2020 vstoupila do oběhu nová bankovka v hodnotě 20 liber s podobiznou malíře Josepha Mallorda Williama Turnera. Je to další z řady plastových bankovek, které mají delší životnost a je obtížnější je padělat.

Velká Británie - nová bankovka

 
 
 

Aktuální informace o infekci COVID-19

Situaci pozorně monitorujeme, sledujeme doporučení ministerstva zahraničních věcí, hygienické stanice. Stále platí pravidlo, že osoby s příznaky nachlazení by raději neměli cestovat do zahraničí.

Bližší informace můžete sledovat na následujících stránkách:

MZCR - Ministerstvo zdravotnictví CR
MZV - Ministerstvo zahraničních věcí CR
WHO

 
 
 

BREXIT

Dne 24.1.2020 došlo k podpisu dohody o vystoupení Spojeného království z EU mezi Evropskou komisí a Radou (ministrů) a britským předsedou vlády (B. Johnson). Následně byla dohoda o brexitu schválena Evropským parlamentem (dne 29.1.2020).
 
Dnem 31.1.2020 o půlnoci – Spojené království opustilo Evropskou unii a přestalo být jednou z členských zemí. Následovat bude tzv. přechodné období, které bude zahájeno od 1.2.2020 s vypršením k 31.12.2020.
Přechodné období umožní čas pro vyjednání dohody o budoucím uspořádání vzájemných vztahů mezi EU a VB. Ta by měla být uzavřena a schválena před 1. lednem 2021. Přechodné období bude možné prodloužit, a to jednou na dobu jednoho až dvou let. Během přechodného období se všechny právní předpisy EU ve všech oblastech budou na Spojené království nadále vztahovat a budou zde uplatňovány.  
Z pohledu cestovního ruchu pro tuto chvíli nedochází k žádným změnám a přechodné období bude bez dopadu na cestování z/do Spojeného království.
Následujících 11 měsíců bude využito pro k vyjednání dohody o novém partnerství na základě politického prohlášení mezi EU a Spojeným královstvím z října 2019.

MZV - Aktuální informace k BREXITU

 
 
 

Vyjádření AČCKA k situaci ve Velké Británii

Britové se v červnu 2016 v referendu vyjádřili pro vystoupení z EU. Podle čl. 50 Lisabonské smlouvy by mělo po formálním oznámení britské strany následovat 2leté přechodné období, během kterého dojde k vyjasnění podmínek vystoupení Spojeného království z EU včetně všech právních aspektů.
V následujících dvou letech by tedy toto rozhodnutí nemělo znamenat žádné změny pro turisty cestující do/z Británie, ať už z hlediska hraničních kontrol, vízových požadavků, platnosti Evropského průkazu zdravotního pojištění EHIC atd.

V případě, že Velká Británie neschválí dohodu o vystoupení, ani nepožádá o prodloužení členství v EU, dojde k vystoupení Velké Británie z EU bez dohody, tzv. tvrdému Brexitu ke dni 31. ledna 2020. Do té doby Velká Británie zůstává nadále členským státem EU se všemi právy a povinnostmi. 

Aktuální informace můžete sledovat na stránkách Ministerstva zahraničních věcí

MZV - Velká Británie - cestování

Pozorně sledujeme vývoj okolo Brexitu, jsme v kontaktu se zastupitelskými úřady a imigračním centrem, dostáváme aktuální informace o dění z AČCKA. Budeme se snažit vždy okamžitě reagovat na aktuální situaci a o všech případných změnách Vás budeme včas informovat.

 
 
 
 
 

kristof-theme

 
 
Novinky a newsletter e-mailem

Zanechte nám svůj email a získejte možnost pravidelně odebírat aktuální informace a akce.

Přihlášení k odběru novinek