KRISTOF úvod News

Katalog 2018

Připravili jsme pro vás nový katalog na rok 2018! V případě zájmu nás prosím kontaktujte na naší bezplatné lince 800 138 241 nebo na e-mail liberec@kristof-jazyky.cz. CK KRISTOF - katalog 2018 (PDF, 5,07MB)
zobrazit více
 
 

Informace k situaci ve Velké Británii

Po útoku ze dne 22.5.2017, který se odehrál ve Velké Británii, situaci průběžně sledujeme.
Dne 27. 5. 2017 byl po zasedání krizového štábu Cobra premiérkou Theresou Mayovou odvolán nejvyšší stupeň ohrožení (kritický).  V současné době platí původní stupeň ohrožení závažný (severe). Stupeň ohrožení závažný (severe), při kterém je vysoká pravděpodobnost teroristického útoku, platí ve Velké Británii již několik let.
MZV nevydalo zákaz ani doporučení necestovat do VB. Popuze doporučuje českým občanům dbát zvýšené pozornosti. VB zvýšila a posílila bezpečnostní opatření na veřejných místech, zejména v místech s velkou koncentrací osob (sportovní utkání, koncerty, letiště atd.).
Samozřejmě po domluvě s průvodcem jde vždy možné program upravit na místě podle aktuální situace, zejména v Londýně.

 
 
 

Informace k zájezdu do USA 18. - 24.3.2017

Dle posledních zpráv bouře v USA ustává, v New Yorku je poprašek sněhu. Předpověď počasí slibuje oteplení a žádné sněhové srážky. V zájezdu nedochází k žádným změnám, v sobotu 18.března se sejdeme před 5hod v odletové hale Terminálu č.2 na Letišti Václava Havla, Praha Ruzyně.
 
 
 

Vyjádření AČCKA k situaci ve Velké Británii

Britové se v červnovém referendu vyjádřili pro vystoupení z EU. Podle čl. 50 Lisabonské smlouvy by mělo po formálním oznámení britské strany následovat 2leté přechodné období, během kterého dojde k vyjasnění podmínek vystoupení Spojeného království z EU včetně všech právních aspektů.
V následujících dvou letech by tedy toto rozhodnutí nemělo znamenat žádné změny pro turisty cestující do/z Británie, ať už z hlediska hraničních kontrol, vízových požadavků, platnosti Evropského průkazu zdravotního pojištění EHIC atd.

 
 
 

Bezpečnost ve Francii, užitečné kontakty

Na základě žádosti Francouzské agentury pro podporu cestovního ruchu zde najdete oficiální vyjádření týkající se bezpečnosti ve Francii, v podobě odpovědí na často kladené otázky. Přiložené materiály (v němčině, francouzštině a angličtině) jsou určeny pro profesionály v cestovním ruchu a naleznete v nich i užitečné kontakty na Turistickou centrálu města Paříže, pařížské metro a letiště ad.
 
Odpovědi na nejčastější dotazy mají za cíl pomoci odborníkům cestovního ruchu zodpovědět dotazy svých zákazníků o opatřeních, která byla přijata s cílem zajistit bezpečnost francouzských občanů i zahraničních návštěvníků. Navzdory událostem, ke kterým došlo v minulém roce a letos při oslavách v Nice, Francie zůstává světovou nejpopulárnější turistickou destinací, s téměř 85 miliony návštěvníků ročně. Úsilí francouzských státních orgánů s cílem posílit bezpečnost bude pokračovat po celý rok v rámci výjimečného stavu, jenž byl prodloužen do 31. ledna 2017.

 
 
 
 
 
 

kristof-theme

 
 
Novinky a newsletter e-mailem

Zanechte nám svůj email a získejte možnost pravidelně odebírat aktuální informace a akce.

Přihlášení k odběru novinek