KRISTOF Všeobecné informace Ubytování a stravování

Katalog 2023

Připravili jsme pro vás nový katalog zájezdů pro školy na rok 2023! V případě zájmu nás kontaktujte na bezplatné lince 800 138 241 nebo na e-mail info@mojeanglie.cz.
CK KRISTOF - katalog 2023
zobrazit více
 
 

Informace pro účastníky - Ubytování a stravování

Anglické rodiny

Ubytování

Tento typ představuje nejideálnější příležitost, jak poznat anglický způsob života a zdokonalit se v angličtině. Hostitelské rodiny v Británii a Irsku pro nás vybírají naši ověření partneři, kteří jsou připraveni vyhovět vašim požadavkům (společné ubytování, zdravotní a stravovací zvláštnosti, omezení, diety...) Ne vždy je možné ubytovat dle požadavku studentů. Studenti mají v hostitelských rodinách k dispozici pokoj, který dle požadavků sdílí s dalším českým studentem a součástí kterého je minimálně postel, psací nebo jiný stůl a skříň.

Ubytování v hostitelských rodinách

V ceně je zahrnuto povlečení. Domácí obuv není vyžadována, doporučujeme ji však pro vlastní pohodlí. Koupelna a toaleta bývají společné s ostatními členy rodiny (některé rodiny mají svoji vlastní). Většina anglických rodin bydlí v typických rodinných domcích. Domy mají jednoduchá okna, matrace bývají měkké, místo peřin často najdete jen tenké přikrývky. Domy se vytápějí na teplotu 18 °C , poplatky za elektřinu a plyn představují v Británii jeden z největších výdajů. Doporučujeme tedy studentům přijíždějícím v chladnějších měsících teplá pyžama i ponožky. V Británii je jiný systém zásuvek, pro používání fénů apod. je nutné si zakoupit koncovku za cca 2 libry (některé rodiny ji vlastní). Studenti jsou v hostitelských rodinách ubytováni obvykle po dvojicích, trojicích, čtveřicích. Je však třeba počítat s tím, že s českými studenty mohou být v rodinách ubytováni i další studenti z jiných zemí. Pro většinu hostitelských rodin je tento způsob ubytování významným zdrojem příjmů, proto mají své domy přizpůsobeny ubytování pro více studentů. Během rušných měsíců (duben – červen, září) může být v jedné rodině ubytováno i 6 studentů. Požadavky na společné ubytování studentů je nutné zaslat spolu s přihláškami v úvodní korespondenci. Upozorňujeme na skutečnost, že návrh na ubytování jednotlivých dvojic, trojic, čtveřic studentů je pouze požadavkem, který zasíláme anglickým partnerům. Konečný seznam hostitelských rodin a rozdělení studentů ze strany anglického partnera nemůžeme ovlivnit, je třeba jej respektovat a nelze jej již při příjezdu do Británie měnit. Konečný ubytovací seznam s adresami a telefonními čísly hostitelských rodin obvykle obdrží naše kancelář až v týdnu před odjezdem. Snažíme se jej vždy nejrychlejší cestou předat pedagogům a jeho kopie zůstává v kanceláři KRISTOF i po odjezdu kurzu pro případné dotazy rodičů. Rodiny počítají s určitou jazykovou bariérou ze strany studentů, a tak se některé nepokoušejí navázat bližší konverzaci jako první. Pokud mají studenti o konverzaci zájem, je třeba, aby začali s rodinou komunikovat sami. Studenti jsou zpravidla ubytováni po větších skupinkách v jednotlivých oblastech měst a do školy jsou obvykle sváženi českým autobusem.

Podle místa pobytu jsou buď zvoleny tzv. meeting points, ze kterých jsou studenti sváženi českým autobusem (vždy v blízkosti ubytování), nebo je určen jeden centrální meeting point, na který studenty vozí rodiny a odtud český autobus do školy. Po návratu z odpoledního programu jsou studenti do rodin odváženi stejným způsobem. Upozorňujeme na skutečnost, že někteří studenti mohou být ubytováni v rodinách odlišné rasy – jedná se především o ubytování v Londýně a Oxfordu. Hostitelskou rodinu může představovat i samostaně žijící osoba.

Studenti nesmějí opouštět rodiny v době po návratu ze společného odpoledního programu. Opustí-li student rodinu, anglická strana ani KRISTOF za něj nepřebírají zodpovědnost.

V případě poškození věci je nutné škodu nahlásit v rodině a pak průvodci, který vše zdokumentuje a udělá zápis o škodě. Po návratu do ČR na základě řádného zápisu z Británie uplatňuje náhradu škody u pojišťovny.
Jakékoliv případné problémy či požadavky vztahující se k ubytování v rodinách je třeba řešit ihned na místě se zástupcem firmy KRISTOF.

  Stravování v rodinách

  Stravování v hostitelských rodinách

  V hostitelských rodinách zajišťujeme plnou penzi (tj. snídaně, obědový balíček a večeře) či polopenzi. Strava začíná večeří v den příjezdu do rodiny a končí obědovým balíčkem v den odjezdu z rodiny. Je tedy třeba, aby rodiče vybavili své děti stravou nebo kapesným na dobu cesty do Velké Británie a zpět. Obvyklý anglický jídelníček: k snídani jsou většinou podávány grilované topinky (toasty) s máslem, džemem či sýrem a zejména různé druhy obilnin (cornflakes). Pije se většinou voda, čaj s mlékem nebo káva či džus. Obědové balíčky mají spíše charakter poledních svačin (obložený chléb, ovoce a pití). Večeře bývají vydatné a většinou teplé, často obsahují ryby, různé druhy masa a dostatek zeleniny. Vegetariánství, případně alergie na některé potraviny, je třeba jasně uvést na přihlášce. Speciální diety (např. bezlepková)  a některé závažné potrvavinové alergie (ořechy, laktoza apod.) musíme partnerům hlásit s dostatečným předstihem a s přesným výkladem stravovacích zvyklostí. Anglická strana je připravena za příplatek těmto požadavkům vyhovět. V případě, že dodržujete některou ze speciálních diet, vezměte si na cestu a pobyt i část potravin.

   

  Youth hostely

  Youth hostely nabízejí sportovní ubytování evropského standardu skupinám, které dávají přednost pobytu pohromadě v přátelské mládežnické atmosféře. Studenti jsou ubytováni ve vícelůžkových pokojích (4 – 10lůžkových), odděleně dívky a chlapci. Pokoje s větší kapacitou lůžek jsou vybaveny palandami. Předběžný počet chlapců a děvčat je třeba zaslat do youth hostelu co nejdříve, nejlépe již s rezervací. Některé Youth hostely nabízejí i samostatné pokoje pro pedagogy, nelze to však vždy zaručit. Na patře je společná umývárna a WC. K dispozici je společenská místnost sloužící i jako jídelna. Složení a velikosti pokojů v různých hostelech se značně liší a můžeme vám je upřesnit až po vašem výběru dané lokality. V ubytovnách je nutné dodržování nočního klidu a pokynů jeho správce. Opouštět ubytovnu ve večerní době po skončení společného programu lze pouze se souhlasem pedagogického dozoru na základě písemného souhlasu rodičů. V Youth hostelech s větší kapacitou míst je třeba počítat s tím, že zde budou s vaší skupinou ubytovány i další osoby. Youth hostely jsou zpravidla situovány mimo centrum města (např. londýnský YH je vzdálen cca 1,5 hod jízdy od centra).

  Youth hostel

  Stravování v Youth hostelech

  Ubytování v youth hostelech vždy nabízíme se snídaní. Na přání Vám zajistíme i další stravu – tedy plnou penzi či polopenzi. Snídaně v Youth hostelech jsou klasické kontinentální, obědy (jen ve vybraných youth hostelech) formou obědového balíčku, teplé večeře. V Youth hostelech jsou velmi dobře vybavené a prostorné kuchyně na přípravu jídla z vlastních zásob (hrnce, vařiče, varné konvice, apod. jsou součástí výbavy kuchyně). Doporučujeme vytvořit menší skupiny (cca 5 osob) pro přípravu společného jídla. K vlastní konzumaci jídla je v každém youth hostelu určena jídelna. Upozorňujeme, že ne ve všech hostelech lze připravit jídlo z vlastních zásob.

   

  Hotely

  V některých oblastech Velké Británie či Evropy je výhodnější využít služeb sítě hotelů, které se označují např. Ibis Budget nebo Premiere Classe. V těchto hotelích jsou většinou pokoje je standardně vybaveny: 1x dvoulůžko + jedno lůžko tzv. palanda, TV s několika programy a budíkem, umyvadlo a malý stolek. Sociální zařízení je většinou na pokoji, vyjímečně společné na chodbě.

  Upozornění: v těchto hotelích nelze připravovat vlastní stravu a není zde ani restaurace.

  Stravování v hotelích

  Hotely  poskytují kontinentální snídaně formou švédských stolů (bagety, čaj, káva, kakao, džus, máslo, marmeláda). Ve většině hotelů jsou nápojové automaty na teplé a studené nápoje. Ve Francii lze večeře zakoupit v přilehlých hotelích (např. hotely Campanilla cca 20 EUR).

   
   
   
   
   

  kristof-theme

   
   
  Novinky a newsletter e-mailem

  Zanechte nám svůj email a získejte možnost pravidelně odebírat aktuální informace a akce.

  Přihlášení k odběru novinek