KRISTOF Zájezdy pro školy Jazykové kurzy pro školy Edinburgh

Katalog 2023

Připravili jsme pro vás nový katalog zájezdů pro školy na rok 2023! V případě zájmu nás kontaktujte na bezplatné lince 800 138 241 nebo na e-mail info@mojeanglie.cz.
CK KRISTOF - katalog 2023
zobrazit více
 
 

CK KRISTOF - Jazykové kurzy pro školy

Edinburgh

Edinburgh

Edinburgh je hlavní město Skotska, tzv. „Athény severu“, obchodní i kulturní centrum celého Skotska. Jeho umístění je označováno za nejkrásnější na světě. Hlavní dominantou je impozantní hrad Edinburgh Castle, který ze skalního ostrohu vzhlíží na staré město. Mezi další lákadla patří pahorek Calton Hill, The Royal Mile – historické ulice s katedrálou a parlamentem, Holyrood Palace - oficiální letní královské sídlo, nové město s Národní galerií, památníkem Waltera Scotta a hlavní nákupní ulice Princes Street. Krásný pohled na celé město se naskytne po výšlapu na vyhaslou sopku Arthurs Seats. Edinburgh je také příhodným místem k podnikání kratších i delších výletů v jižní a střední části Skotska.

Škola a výuka

Jazyková škola využívá v Edinburghu několika budov většinou v samotném centru města. Ke škole jsou studenti sváženi naším autobusem a odsud také vyjíždějí na výlety během odpoledního programu. Budovy jsou vybaveny moderními učebnami a společenskými místnostmi.

 
 

Můžete vidět:

Abbotsford House – bývalé sídlo Sira Waltera Scotta, knihovna, zbraně a brnění včetně meče Rob Roye
Edinburgh – hlavní město Skotska, tzv. "Athény severu", vyhaslá sopka Arthurs Seat, pahorek Calton Hill, prohlídka královského hradu, The Royal Mile – historické ulice s katedrálou a parlamentem, Holyrood Palace - královský palác, památník sira Waltera Scotta, rušná třída Princes Street; při cestě zpět zastávka u jedinečného obřího konzolového železničního mostu Forth Rail Bridge, pohled ze South Bridge
Eilean Donan Castle – nejfotogeničtější ze skotských hradů (krátká zastávka)
Falkirk – Falkirk Wheel – unikátní technické zařízení na dopravu lodí
Fort Augustus – Neptunovy schody – soustava zdymadel na Kaledonském kanále, benediktinské opatství
Fort William – bývalá vojenská pevnost, dnes příjemné turistické městečko
Glencoe – tzv. "pohřebiště národa obrů", strmé útesy vrcholků (vysoké přes 900 m), divoká řeka Coe, nádherná kulisa k pěším túrám
Isle of Skye - nejrozmanitější a nejpůsobivější scenérie z Velké Británie, sopečná náhorní plošina
Jedburgh Abbey – ruiny opatství, dům Marie Stuartovny
Rosslyn Chappel - katedrála známá z knihy a filmu Šifra Mistra Leonarda, kde je podle pověsti ukryt Svatý Grál
Trossachs National Park
první skotský národní park, oblast skalnatých kopců a třpytivých jezer, kraj sira Waltera Scotta, možnost projížďky parníkem po jezeře Loch Katrine, možnost výstupu na horu Ben A'an (454 m n.m.).

Další informace naleznete např. na  www.visitedinburgh.com
 
 
 
 
 

kristof-theme

 
 
Novinky a newsletter e-mailem

Zanechte nám svůj email a získejte možnost pravidelně odebírat aktuální informace a akce.

Přihlášení k odběru novinek